blog

Jak nie przytyć?

Jeśli chcesz utrzymać swoją wagę na aktualnym poziomie i zastanawiasz się jak sprawić, żeby nie przytyć, to doskonale trafiłeś. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak dbać o swoją kondycję fizyczną i nie przytyć w świątecznym okresie, w którym przecież nie sposób oprzeć się smakołykom lądującym na stole. Na szczęście są sposoby, żeby – mimo delektowania się pysznościami – nie zmagać się z poświąteczną oponką na brzuchu i wzrostem kilogramów. Oto one!

Świąteczna dieta – jak uniknąć niechcianych kilogramów?

Nie da się ukryć, że dania serwowane na świątecznym stole są przepyszne i niezwykle kaloryczne. Pierogi, uszka, kluski z makiem, ryba w panierce, kapusta zasmażana… to wszystko smakuje wybornie, jednak niezbyt korzystnie wpływa na zdrowie i może być przyczyną pojawienia się niechcianych, dodatkowych kilogramów. Czy musisz rezygnować z tych potraw? Na szczęście nie! W większości przypadków wystarczy, jeżeli ograniczysz spożywane ilości i zamiast całej porcji zjesz połowę. Zadbaj też o odpowiednie przerwy między posiłkami, aby organizm miał wystarczającą ilość czasu na ich strawienie. Możesz również zastosować drobne triki, dzięki którym zmniejszysz kaloryczność poszczególnych dań. Przykładowo – zamiast smażonej ryby w panierce przyrządź ją na parze lub w piekarniku. Ograniczysz w ten sposób ilość spożywanego, niezdrowego tłuszczu. Pierogi doskonale smakują z okrasą, jednak bez niej również mogą być pyszne! Warto przejrzeć swój świąteczny jadłospis i zastanowić się, jakie korzystne zmiany można do niego wprowadzić, aby dania były nadal smaczne, jednak nieco zdrowsze.

Zadbaj o ruch w świąteczne dni

Choć święta kojarzą się głównie z czasem spędzanym w domowym zaciszu – przy stole lub przed telewizorem – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś trochę zmodyfikował tę tradycję. Wybierz się na poobiedni spacer, zabierz dzieci na sanki lub ulep bałwana, urządź bitwę na śnieżki lub przejdź się na bożonarodzeniowy jarmark organizowany w większości miejscowości. Każda aktywność będzie mile widziana i pomoże Ci spalić kalorie spożyte podczas świątecznych posiłków. Jeśli pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, równie dobrze sprawdzą się ćwiczenia w domu – krótka sesja jogi, aerobik czy proste ćwiczenia aktywizujące ciało są obowiązkowe, jeżeli nie chcesz po świętach zmagać się z nadprogramowymi kilogramami.

A co z alkoholem?

On także pojawia się na świątecznych stołach i w wielu domach jest wręcz pożądany. Oczywiście lampka wina do kolacji czy obiadu nie zaszkodzi, jednak pamiętaj – alkohol również zawiera kalorie i sprzyja tyciu. Chcesz utrzymać wagę na obecnym poziomie i zapobiec przybraniu kilogramów? Ogranicz spożywanie alkoholu do minimum, a Twój organizm będzie Ci wdzięczny.

Jak nie przytyć w święta? Oto garść praktycznych wskazówek!

Szukasz wskazówek, jak nie przytyć w święta i utrzymać swoją wagę? Pamiętaj o tych poradach, a z pewnością Ci się uda:

nakładaj małe porcje – o wiele lepiej jest jeść częściej, lecz w mniejszych ilościach niż spożywać naraz duże posiłki,
nie próbuj wszystkiego na siłę i nie jedz z grzeczności – to spory problem wielu osób, które odwiedzają bliskich w świąteczne dni. Jedzenie z grzeczności, żeby nie sprawić gospodarzowi przykrości to ogromny błąd, za który zapłacisz dodatkowymi kilogramami,
staraj się zachować stały rytm posiłków – ma on spore znaczenie dla Twojego organizmu i nawet jeśli pamiętasz o tym na co dzień, w święta staje się to znacznie trudniejsze… jednak jest możliwe!

Chcesz mieć pewność, że nie przytyjesz w święta? Skorzystaj z cateringu dietetycznego!

Dieta pudełkowa to trafne rozwiązanie dla wszystkich osób, które poważnie podchodzą do swojej kondycji i chcą uniknąć dodatkowych kilogramów. Korzystając z cateringu, zyskujesz pewność starannie wyliczonych kalorii w każdym daniu – nie musisz obawiać się, że będą zbyt kaloryczne i przyczynią się do przytycia. To trafne rozwiązanie również dla tych osób, które nie mają czasu ani ochoty na samodzielne gotowanie. Jesteś jedną z nich? Sprawdź ofertę BzykFit na święta!