blog

Jak oczyścić organizm w jeden dzień?

Efektywne oczyszczanie organizmu to klucz do jego prawidłowego funkcjonowania. Współczesny tryb życia, nawał stresu, wysoko przetworzone, powszechnie dostępne produkty wcale nie pomagają w utrzymaniu równowagi. Kiedy zaczynasz czuć się ociężała, jesteś senna i brak Ci energii to sygnał, że Twój organizm zanieczyszczony jest toksynami. O tym, w jaki sposób oczyścić organizm w jeden dzień, jakich produktów użyć, a jakie zupełnie wykluczyć oraz jak zachować jego równowagę na dłużej przeczytasz w poniższym artykule.

Sok zamiast posiłku

Świeżo wyciśnięte soki warzywne zawierają bardzo wiele korzystnie działających na nasz organizm antyoksydantów, mikroelementów oraz błonnika. Pomagają one nawodnić organizm oraz oczyścić go z substancji toksycznych. Aby pozbyć się substancji niekorzystnie działających na nasze zdrowie i zalegających w jelitach wystarczy przez jeden dzień pić soki owocowo-warzywne.

Jakie są zasady stosowania jednodniowej diety sokowej?

Najlepszą porą na oczyszczanie organizmu z pomocą diety sokowej jest lato. Wtedy to mamy największą ilość świeżych, sezonowych owoców i warzyw. Są one najzdrowsze i najbardziej soczyste. Warto więc korzystając z wyciskarki wolnoobrotowej sporządzić zdrowe soki. Urządzenie to nie generuje wysokich temperatur podczas pracy, dzięki czemu nasze soki są bogate w witaminy i mikroelementy. Soki na oczyszczanie organizmu powinno się pić co 2-3 godziny w czasie zwyczajowych posiłków. Oprócz nich podczas diety dopuszcza się picie różnego rodzaju niesłodzonych herbat ziołowych, owocowych oraz wody z cytryną.

Jakie produkty są dopuszczalne w diecie sokowej?

Podstawą do sporządzenia soków i koktajli mogą być warzywa zielone i liściaste takie jak jarmuż, natka pietruszki, seler naciowy lub ogórek. Jadłospis diety na oczyszczanie dopuszcza również orzechy, napoje roślinne oraz kefir, jogurt naturalny i maślankę. W przygotowaniu soków lub koktajli można w zasadzie użyć każdego z owoców, lub warzyw. Szczególnie polecane warzywa to buraki i marchew. Są one bowiem bogate w antyoksydanty mające właściwości oczyszczające i eliminujące  wolne rodniki. Owoce, które są bardzo pożądane w diecie sokowej to owoce cytrusowe oraz jagodowe. Te drugie (maliny, jeżyny, borówki) wyróżniają się dużą ilością błonnika, który oczyszcza jelita z zalegających mas kałowych.

Których produktów w diecie sokowej należy unikać?

W trakcie stosowania jednodniowej diety oczyszczającej należy unikać picia kawy, mocnej herbaty oraz alkoholu. Wszystkie te płyny działają na organizm odwadniająco, co zdecydowanie nie sprzyja oczyszczaniu. Do innych pokarmów, których należy się wystrzegać należą produkty zwierzęce, wysoko przetworzone oraz słodzone.

Jakie są zalety jednodniowego oczyszczania organizmu?

Zastosowanie jednodniowej diety sokowej bogatej w błonnik przywraca równowagę w organizmie, usprawniając pracę przewodu pokarmowego i wspomagając rozwój mikroflory jelitowej. Dzięki detoksykacji znikają obrzęki, uczucie ciężaru w żołądku, pełności w jelitach. Twoja skóra staje się jędrna i nabiera naturalnego kolorytu. Poprawia się również koncentracja i zdolność logicznego myślenia. Dieta oczyszczająca dostarcza do organizmu bardzo wiele łatwo przyswajalnych witamin i mikroelementów.

Picie wyłącznie soków dłużej jak jeden dzień jest szkodliwe dla zdrowia. Jeśli jesteś osobą aktywną zawodowo i nie masz zbyt dużo czasu na przygotowywanie posiłków, możesz rozważyć dietę pudełkową. Dostarczone pod Twoje drzwi posiłki są świeże, smaczne i przygotowane według wyliczonego zapotrzebowania kalorycznego. Osoby, które za cel postawią sobie zdrowe odżywianie po etapie oczyszczania organizmu, powinny spożywać posiłki w regularnych odstępach czasu. Wprowadzenie aktywności fizycznej z pewnością poprawi kondycję organizmu.