Dieta 3 posiłki dziennie – przykładowe menu z cateringu BzykFit

Dzięki dobrze dobranej i zbilansowanej energetycznie diecie dostarczasz swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Obce stają się dla Ciebie „puste kalorie”. Dodatkowo masz możliwość dopasowania diety do swoich indywidualnych potrzeb takich jak tryb pracy czy aktywność fizyczna. O tym, czym dokładnie jest dieta pudełkowa, jakie są zasady jej stosowania i jakie korzyści niesie ze sobą regularne jedzenie posiłków, przeczytasz w poniższym artykule.

Ile posiłków dziennie należy jeść?

Zastanawiając się nad zmianą diety na zdrowszą i odpowiednio zbilansowaną z pewnością jednym z pytań, jakie sobie zadajesz jest „Ile posiłków dziennie powinno się jeść?” Wszystko zależy od tego jak aktywną fizycznie osobą jesteś, jakiej płci jesteś, ile masz lat oraz jaki jest tryb twojej pracy. Od tego bowiem zależy zapotrzebowanie kaloryczne Twojego organizmu. Jeśli zmiana diety jest spowodowana chęcią zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, trzeba przewidzieć tzw. „deficyt energetyczny”, czyli zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii w bezpieczny dla zdrowia sposób. Należy przy tym pamiętać, że dieta to nie głodówka. Należy tak dobrać posiłki, aby nie pojawiało się między nimi uczucie głodu. Jeśli Twój styl życia nie pozwala na jedzenie dużej ilości posiłków to dieta 3 posiłki dziennie może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Dieta 3 posiłki – zasady stosowania

Zdrowa dieta oparta o trzy posiłki dziennie to opcja dla zapracowanych i aktywnych zawodowo osób. Planując taką dietę, należy zaplanować posiłki w regularnych odstępach czasu. Ważne jest również zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Inne należy przyjąć dla osoby pracującej fizycznie, inne dla pracownika biurowego, a jeszcze inne dla osoby chcącej zrzucić zbędne kilogramy. Zapotrzebowanie kaloryczne jest bowiem ilością kalorii potrzebną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Energia jest zużywana na podstawowe procesy życiowe, takie jak trawienie oraz na treningi i całą inną aktywność w ciągu dnia. Im więcej się pracuje i trenuje tym większe jest zapotrzebowanie energetyczne.

W jaki sposób wiec stosować dietę 3 posiłki?

Najważniejszym posiłkiem, który powinien być zjedzony przy diecie składającej się z 3 posiłków do dwóch godzin po przebudzeniu, jest śniadanie. Część osób świadomie pomija ten posiłek, zaczynając swój dzień z pustym żołądkiem. Jest to niestety duży błąd, ponieważ ten właśnie posiłek dostarcza niezbędnej energii, by rozpocząć dzień. 

Obiad w diecie z 3 posiłków powinien być zjedzony po około 4 godzinach od śniadania. Nie ma znaczenia, czy jesteś miłośnikiem dwudaniowego obiadu, czy raczej wystarcza Ci jedno. Ważna jest za to jego wielkość. Decydując się na dietę 3 posiłki, pamiętaj, by się nie przejadać i nie kumulować posiłków. Trzeba zatem pilnować, by nie doprowadzać do nadwyżki kalorycznej.

Kolacja w diecie 3 posiłki powinna być spożywana po około 4 godzinach od zjedzenia obiadu i nie później niż na 2 godziny przed snem. Ważne jest również, by z tych trzech posiłków to właśnie kolacja była najskromniejszym kalorycznie daniem. Po zjedzeniu kolacji w żadnym wypadku nie powinniśmy już podjadać przed snem, ponieważ nasz organizm musi przygotować się do nocnego odpoczynku.

Korzyści z regularnego jedzenia

Największą korzyścią ze stosowania diety 3 posiłki jest poprawa metabolizmu. Jedząc posiłki w regularnych odstępach czasu, uczymy nasz organizm równomiernego rozkładu energii w ciągu dnia, wspomagając tym samym pracę wszystkich narządów. Dobrze zbilansowana dieta 3 posiłki powoduje, że nie podjadamy i nie odczuwamy głodu. Właściwa przemiana materii przyczynia się do regularnego wypróżniania oraz pomaga pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Catering dietetyczny to doskonały sposób na zdrowe odżywianie. Korzystając usług profesjonalistów, masz gwarancję dobrze zbilansowanej diety dopasowanej do Twoich potrzeb. Wszystkie posiłki w diecie pudełkowej powinny być przygotowywane z dużą starannością i dbałością o szczegóły. Dania powinny być doprawione naturalnymi ziołami oraz ubogie w sól. W takich daniach powinny znaleźć się wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach.

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do nas, napisz lub zostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w ciągu kilku minut.

Pon – Pt 9-17

fit@bzykfit.pl

Zamów szybki kontakt:

  Opinie naszych klientów:

  „Jedzonko zawsze świeże, estetycznie podane. Bardzo smaczne i zróżnicowane posiłki, dobra jakość produktów, a także świetny kontakt i dostawa posiłków na czas. Z czystym sumieniem serdecznie polecam! :-)”​

  Izabela Ch.

  „Kochani jesteście cudowni.Rewelacja.Babcia Danusia po 60 nareszcie dr jej waga w dół drgnęła.
  – 21 kg.. w ciągu 3 m .”​

  Danusia Sz.

  „Bardzo polecam Bzyk Fit. Bardzo dobre jedzenie, zawsze świeże, niemonotonne. Dowozone na czas.

  POLECAM”​

  Ewa R.

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *