blog

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to wygodne rozwiązanie, które posiada bardzo wiele zalet. Zazwyczaj jest ona wybierana przez osoby, które chcą zdrowo się odżywiać, a niekoniecznie mają czas na samodzielne przygotowywanie zbilansowanych posiłków. Wiele osób zastanawiając się nad skorzystaniem z cateringu dietetycznego, poszukuje informacji, czy jest on opłacalny pod względem finansowym. W artykule tym postaramy się więc odpowiedzieć na pytanie – ile kosztuje dieta pudełkowa i z czego wynika jej cena? Sprawdź!

Catering dietetyczny jest często mylnie utożsamiany z jednorazowym zamawianiem posiłków na jakieś wydarzenie. To jednak to samo, co dieta pudełkowa, czyli regularnie dostarczane do domu posiłki na cały dzień. Firma, która je przygotowuje indywidualnie, konsultuje się z klientem i dobiera menu do jego własnych potrzeb. Dla kogo takie rozwiązanie będzie szczególnie dobre?

Zapotrzebowanie kaloryczne

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które dużo pracują, mają wiele obowiązków i pasji. Catering dietetyczny umożliwia im pozyskanie dodatkowego czasu, który oszczędzają, ponieważ nie muszą poświęcać kilku godzin dziennie na gotowanie. Z diety pudełkowej korzystają także osoby, które się odchudzają. Decydując się na to rozwiązanie, otrzymują zdrowe, odpowiednio zbilansowane menu opracowane przez profesjonalnego dietetyka, dlatego to bardzo bezpieczna opcja. Kto jeszcze może skorzystać na wyborze diety pudełkowej? Przede wszystkim:

  • osoby mające alergie lub nietolerancje poszczególnych składników,
  • osoby cierpiące np. na insulinoodporność lub choroby, takie jak cukrzyca,
  • osoby aktywne, uprawiające sporty (czyli potrzebujące odpowiedniej dawki kalorii),
  • osoby, które zmagają się z niedowagą i potrzebują profesjonalnej diety.

Od czego zależy cena diety pudełkowej?

Dokładna cena diety pudełkowej zależy od wielu różnych czynników. Oczywiście ważną rolę odgrywa to, z jaką firmą mamy do czynienia. Postaramy się jednak przybliżyć, jak wygląda to w naszym przypadku. W Bzyk Fit cena cateringu dietetycznego zależy w głównej mierze od:

  • rodzaju diety,
  • wyboru wariantu kaloryczności (1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal lub 2500 kcal)
  • miejsca dostawy (w przypadku niektórych miejscowości objętych płatną strefą doliczane są koszty dostawy),
  • liczby dni (cena za jeden dzień jest mniejsza w przypadku diety zamówionej na ponad 20 dni),
  • wyboru ewentualnych dodatków, takich jak sok.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej czynniki, dieta pudełkowa to koszt w przedziale około 50-70 zł/dzień. W jej ramach dostajesz aż pięć wartościowych posiłków z ekologicznych składników na cały dzień. W pierwszej chwili może wydawać się, że to dość duża kwota, ale warto pamiętać, że nie musisz przy tym wydawać pieniędzy na dietetyków, ani na zakupy spożywcze potrzebne do przygotowywania obiadu. Brak samodzielnego gotowania to również oszczędność na rachunkach za prąd lub gaz, a nie można zapominać o zyskaniu znacznie większej ilości wolnego czasu. Pamiętaj też, że z diety pudełkowej nie musisz korzystać każdego dnia w miesiącu, a jedynie w te dni, gdy faktycznie jej potrzebujesz.

Nasza oferta – diety, takie jak:

Dieta klasyczna – dobry wybór dla osób, które chcą zredukować lub utrzymać swoją wagę, albo potrzebują specjalnej diety z powodu chorób.

Dieta ketogeniczna – stosunkowo nowa dieta odchudzająca, która polega na zastępowaniu węglowodanów tłuszczami.

Dieta wegetariańska – lekkostrawna dieta eliminująca mięso i dostarczająca niezbędnych składników odżywczych poprzez warzywa, owoce, nabiał i produkty, takie jak makaron, ryż czy kasza.

Dieta vege+fish – dobra opcja dla wegetarian spożywających ryby i owoce morza. To odpowiednio opracowana, smaczna dieta dostarczająca dużą ilość energii.

Dieta dla diabetyków – oparta na niskoprzetworzonej żywności.

Dieta dla osób aktywnych – z dużą ilością białka i większą dawką kalorii.

Dodatkowo oferujemy zestawy – Nowe Domowe (dania polskie) oraz lunch Bzyka (dwuposiłkowy lunch).